poniedziałek, 8 października 2012

Kołderka za jeden uśmiech

Od  kilku lat uczestniczę w internetowym  projekcie  "Kołderka za jeden uśmiech". Zachęcam gorąco do odwiedzania tej stronki a szczególnie do forum związanego z szyciem kołderek. Można tam znaleźć nieprawdopodobnie ilości  wiedzy o hafcie i patchworku.
     Ja właśnie, goniona głodem wiedzy o szyciu patchworków, trafiłam do Ewy i jej patchworkowa. Gdyby opisać jednym słowem , to co tam jest , to bym powiedziała WSZYSTKO i dodała GENIALNE!  No tak - to dwa słowa, ale jedno to za mało :)))

   Od Ewy nauczyłam się  przeliczania i wyliczania (łomatko, bez   ściągi   ani rusz,  a jak już rusz, to same  błędy)  i  innych cudeniek. Same zajrzyjcie, a się przekonacie.

     Następny krok to było zaangażowanie w szycie kołderek.  To ostatnia, którą uszyłam

Miałam ją zabrać na nasze białostockie spotkanie, ale zapomniałam :(((


Kołderka ma wymiary 96 x130 cm.Jak pewnie widać, pikowanie w kratkę nie wszędzie jest równe, ale trudno. Rysowanie krateczki - sobie a  szycie- sobie . Ramki są uszyte  metodą cięcia pozszywanych pasków  w niebieskich kolorach. Mam nadzieje, że chłopczyk będzie zadowolony i że nagrodzi mnie  jednym uśmiechem :)))

 Inne moje kołderki są tu.

  PS.
W Białymstoku  Madzia     i ja jesteśmy  osamotnione  jako szyjące  kołderki. Może ktoś  dołączy?

5 komentarzy:

 1. Basiu cudowna kołderka. Obdarowany nią maluszek prześle dla Ciebie nie jeden, ale miliom Uśmiechów. A jakie będą pod nią cudowne sny???

  OdpowiedzUsuń
 2. Kołderka jest piękna. Żałuję, że nie miałaś jej ze sobą na spotkaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna, optymistyczna kołderka! Ja dziękuję za patchwork, ale za mało mam czasu na dotychczasowe swoje robótki, niemniej dziękuję za zaproszenie :) a podziwiać będę u Was!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dołączyłabym, tylko musiałabym podciągnąć swoje umiejętności krawieckie... Fajnie, że przypomniałaś tę stronkę o szyciu patchworków - bardzo przydatna, ale ostatnio trochę szwankowała. Koniecznie zabierz jakąś kołderkę na spotkanie, na pewno znajdą się chętne do szycia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dołączyłabym, tylko musiałabym podciągnąć swoje umiejętności krawieckie... Fajnie, że przypomniałaś tę stronkę o szyciu patchworków - bardzo przydatna, ale ostatnio trochę szwankowała. Koniecznie zabierz jakąś kołderkę na spotkanie, na pewno znajdą się chętne do szycia :)

  OdpowiedzUsuń